На днешния ден през 1969 година е открит язовир Жребчево, припомнят от библиотека “Зора” в Сливен.
Строежът започва през 1959 година, веднага след създаването на Сливенски окръг. Общата стойност на проекта е възлизала на 700 милиона лева по тогавашен курс.
Разположен на 25 квадратни метра площ, „Жребчево“ е четвъртият по големина язовир в България. Наименуван е на потопеното в него село Жребчево. В чашата на язовира са също и бившите села Запалня и Долно Паничерево.
В североизточния му край се намира потопената при заливането му църква Св. „Иван Рилски“, която е единствената останка от село Запалня.
Капацитетът на язовир “Жребчево” е 400 милиона куб.м. Той се използва за напояване, пълнене на рибарници и за производство на ел.енергия. Може да напоява 1 млн. дка земя на територията на областите Сливен и Ямбол. Преди да се използват за напояване, водите му преминават през ВЕЦ „Жребчево“ с мощност 14 000 кв/ч.
Язовирът има много ръкави с удобни за риболов места. Тъй като водата от язовира се използва за напояване, през лятото той се източва значително, което обуславя сезонния характер на риболова (костур, червеноперка, сом). В устието на язовира на река Тунджа се среща също щука.
През 2005 г. язовирът е обявен за орнитологично важно място. През зимния период на “Жребчево” зимуват зеленоглавата патица, голямата белочела гъска, голямата бяла чапла, зимното бърне и много други видове птици.