Със 140 гласа „за“ юристът и експерт по конституционно право Наталия Киселова, която е родом от Казанлък, застана начело на най-високия законодателен орган в страната. Тя е номинация на БСП и получи подкрепата на ГЕРБ, ПП-ДБ и част от депутатите на ДПС.
Киселова има впечатляваща кариера като преподавател в Софийския университет и експерт по конституционно право, но нейните корени са здраво свързани с Казанлък. Градът, известен с розите и богатата си история, сега има още един повод за гордост – председател на Народното събрание, който излиза от неговите среди.
В първите си думи от трибуната Наталия Киселова заяви, че “държавата ще се върне в нормалното си русло на функциониране” и предупреди, че това ще изисква усилия, компромиси и много работа.
Изборът й дойде след поредица от напрегнати заседания и множество неуспешни опити да се намери консенсус за лидер на парламента. В последния балотаж Киселова надделя над кандидата на ИТН Силви Кирилов, който досега водеше заседанията като най-възрастен депутат.
За Казанлък, който в последните години се утвърждава като културен и исторически център, изборът на Киселова е символ на интелектуалния потенциал на региона. След изборите, работата на Народното събрание бързо продължи с избора на заместник-председатели, като Киселова показа решимост да въведе ефективност в процесите.
Наталия Киселова е родена на 19 юни 1977 година в Казанлък.
Завършва Юридическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ през 2002 г. в специалност „Право“, със специализации по „Правораздаване“ и „Публична администрация“. В периода 2003–2005 г. е редовен докторант по Конституционно право в катедра „Конституционноправни науки“.
През 2007 г. защитава докторска дисертация на тема „Парламентарен контрол“. От 2005 г. е преподавател по Конституционно право в Юридическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, а от 2006 г. – по Конституционно право на Република България в Академията на МВР. В периода 2011–2012 г. е научен секретар на Юридическия факултет на Софийския университет.
Специализирала е в Университета Кеймбридж (2015) и Московския държавен университет „Ломоносов“ (2014).
Наред с преподавателската си дейност работи последователно като експерт към Постоянната комисия по въпросите на държавната администрация в LX Народно събрание (2006–2009 г.), държавен експерт в дирекция „Съвет по законодателство“ в Министерство на правосъдието (2010–2012 г.), съветник по правни въпроси на президента на Републиката (2012–2016 г.) и секретар по правни въпроси на президента на Републиката (2016–2017 г.).
Има множество публикации в областта на конституционното и административното право.