Собственикът на Instagram Meta обяви, че Джуди Денч и Джон Сина ще бъдат гласови опции за неговия чатбот с изкуствен интелект (ИИ).
Потребителите също ще могат да получат информация от версии на Акуафина, Кийгън Майкъл Кий или Кристен Бел, съобщи Би Би Си.
Главният изпълнителен директор на технологичния гигант Марк Зукърбърг направи изявлението по време на годишната конференция на компанията Connect.
На събитието Зукърбърг представи и първия работещ прототип на очилата за разширена реалност (AR) на Meta, наречени Orion.
Говорейки за актуализациите на ИИ на Meta, Зукърбърг каза: „Мисля, че гласът ще бъде много по-естествен начин за взаимодействие с ИИ в сравнение със съобщенията“.
Други нови опции за подобния на ChatGPT чатбот включват способността му да разпознава неща, които потребителите снимат и да им дава информация за тях.
Функция за редактиране на изображения ще позволи на потребителите да променят снимки като само кажат на ИИ на Meta какви промени желаят.
Фирмата твърди, че повече от 400 млн. души месечно вече използват ИИ на Meta, а 185 млн. се връщат към него всяка седмица.
Показвайки очилата Orion, Зукърбърг заяви, че „много хора са казали, че това е най-безумната технология, която някога са виждали“.
Потребителите ще могат да общуват с очилата чрез проследяване на ръката, глас и интерфейс, базиран на китката.
Meta също обяви начална версия на линията Quest от слушалки за смесена реалност, като цените на новия Quest 3S започват от 300 долара.
Някои от най-големите технологични фирми в света разработват очила за разширена реалност, но не са пуснали на пазара все още успешни в търговско отношение устройства за масовия пазар.
В последните години Meta вложи милиарди долари в разработването на технологии за изкуствен интелект, разширена реалност и други технологии от метавселената.
Компанията очаква да похарчи до 40 млрд. долара за нови проекти през тази година, което е рекордна сума.
Преди събитието акциите на Meta приключиха търговския ден на 25 септември на рекордно високо ниво от 568,31 долара.
От началото на тази година пазарната стойност на акциите на компанията, която е собственик и на социалните медийни платформи Facebook и WhatsApp, е нараснала с над 60%.